LUKS Rzakta - strona nieoficjalna

Dotacje

Zarząd Klubu informuje iż zadanie „Prowadzenie zajęć, treningów, szkoleń w dziedzinie piłki nożnej dla mieszkańców gminy Wiązowna oraz udział drużyn w turniejach i rozgrywkach ligowych w różnych kategoriach wiekowych.” jest współfinansowane z budżetu Gminy Wiązowna.

Świt Barcząca 2:0 Niwa Tęczki
Płomień II Dębe Wielkie 3:1 Verifis Wyrozęby
Błękitni Stoczek 3:3 LUKS Rzakta
Amazonka Wiśniew 2:2 Tygrys II Huta Mińska
Podlasie II Sokołów Podlaski 1:2 GKS Dobre

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Sponsorzy i Partnerzy

Urząd Gminy Wiązowna

tuwiazowna.pl

Historia

Klub pod nazwa L.U.K.S. Pogoń Zamienie powstał w 2003 roku z zawodników wsi Dobrzyniec i Zamienia. Kolory wg statusu to żółto-niebiesko-bało-czarne. Początkowo zespół rozgrywał mecze naboisku Tygrysa Huta Mińska, później przeniósł się do Stojadeł na boisko tamtejszej Iskry . Gdy nastąpiło porozumienie z przedstawicielami wsi Rzakta klub zaistniał na boisku Rzakty zmieniając nazwę od ubiegłego roku na L.U.K.S. Rzakta Zamienie.

Początki były trudne, przede wszystkim jeśli chodzi o finanse. GminaMińsk Mazowiecki, w której powstał klub niezbyt chętnie przeznaczała fundusze na rozwój i funkcjonowanie klubu. Wsparcie z gminy niewystarczało nawet na pół sezonu i było często kilkakrotnie niższe niż dla innych drużyn naszej gminy. Budżet klubu był mizerny i aby podtrzymać funkcjonowanie drużyny często sami zawodnicy płacą co miesięczne składki sponsorowali klub. Pierwsze stroje sprezentowała nam Mazowia - w biało zielone pasy z długim rękawem. Po rozpoczęciu rozgrywek B-klasy byliśmy dumni ze mamy stroje i serce do piłki. Początkowe niepowodzenia nie przeszkodziły w dalszej grze. W znacznej mierze klub utrzymał się "przy życiu" dzięki sponsorom. Należy wymienić tu Pana Jerzego Nowaka i firmę WODEX, a obecnie również firmęTERRA-COM. Nie mniejszy wkład w funkcjonowanie i utrzymywanie klubu miał Jacek Klimek jeden z założycieli i aktualny kapitan klubu. Jacek od początku funkcjonowania klubu podjął się również roli trenera , tak już zostało i jak widać wyszło to klubowi na dobre.

Od samego początku istnienia nikt nie wierzył w sukces klubu. Lokalne gazety pomijały go często pisząc o klubach z innych gmin niekied yznacznie oddalonych od granic gminy. Władze kluby starały się jednak dalej "ciągnąć" rozpoczętą działalność. Po kilku sezonach w wyniku treningów i przeprowadzonych transferów L.U.K.S. Rzakta Zamienie jest jedną z najsilniejszych drużyn B-klasy. Dzisiaj klub jest jednym zpretendentów do awansu do A-klasy, powstała w nim drużyna juniorów zrzeszająca około 25 młodych adeptów piłki. Klub ma się coraz lepiej i zarówno zawodnicy jak i władze klubu z optymizmem patrzą w przyszłość...

... bo warto wierzyć w marzenia.

W roku 2008 powstał stowarzyszony klub LUKS "Junior" Rzakta, który powołał do życia drużynę juniorską. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do końca lipca 2009 roku. Kiedy to oba kluby połączyły się. Powstał Ludowo Uczniowski Klub Sportowy Rzakta. Ze zmianą nazwy nastąpiło przeniesienie klubu z OZPN Siedlce bezpośrednio do MZPN-u z siedzibą w Warszawie. B-klasowy zespół przydzielono do grupy warszawskiej 2. Niestety z braku odpowiedniej ilości chętnych do gry w drużynie juniorskiej zespół ten został rozwiązany. Pozostała drużyna seniorska. Klub obecnie działa na terenie gminy Wiązowna. Pamiętając o tradycji i pochodzeniu tworzymy nową wspaniałą historię. Walczymy dla kibiców ale także dla siebie. Uczymy się i doskonalimy swoje umiejętności, przed nikim jednak nie zamykając furtki. Wierzymy że w nowej lidze jak i nowej rzeczywistości uda nam się spełnić nasze marzenia i oczekiwania.

Błękitni Stoczek 3:3 LUKS Rzakta
2020-09-13, 16:30:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.